تحقیق خوردگی در سازه های فلزی

تحقیق خوردگی در سازه های فلزی

تحقیق خوردگی در سازه های فلزی دارای 20 صفحه با فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 20
حجم 24 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مقاله معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


خوردگی در سازه های فلزی

 مقدمه 

نظریه الکترولیز

پلاریزاسیون

پلاریزاسیون فعالسازی

پلاریزاسیون غلظتی

پلاریزاسیون مقاومتی

منحنی های چگالی جریان کاتدی- پتانسیل

تخلیه همزمان یون های مختلف

چگالی جریان

سرعت مهاجرت یون ها

هدایت الکتریکی ویژه

سل ها رینگ برای اندازه گیری توان پرتاب

آندها و مشخصات آنها

عوامل متالوژیکی

قسمتی از متن :


خوردگی در سازه های فلزی 
مقدمه 

   خوردگی عامل بخش عمده ای از شکست سازهای فلزی است و اهمیت آن نه تنها از ایننظر است که شکست در بیشتر موارد ناگهانی است بلکه بیشتر به علت حضور و تاثیر همه جانبه آن می باشد خوردگی  عبارت است از تخریب ناخواسته یک ماده بر اثر واکنش آن با محیط اطرافش تعریف کلی است و تمام موارد از جمله فلزات، سرامیک ها، و پلاستیک ها را در بر می گیرد. در اینجا بحث درباره خوردگی فلزات می باشد. فلزات می باشد. فلزات قابلیت هدایت الکتریکی زیادی دارند و فرایند خوردگی در آن ها از نوع الکتروشیمیایی می باشد در حالی که برای مواد غیر هادی از نوع شیمیایی است و اصول شیمی فیزیکی درباره آن ها مطرح می شود.
   بهبود رفتار خوردگی فلزات از نظر اقتصادی و پیشرفت جامعه اهمیت بسزایی دارد و لذا آموزش و گردآوری اطلاعات در این زمینه بسیار مفید می باشد.
نظریه الکترولیز
   آبکاری الکترولیکی فلزات فرایندی الکتروشیمیایی است در حین این فرآیند واکنش های شیمیایی در فصل مشترک الکترود و الکترلیت انجام می شود که منجر به اکسیداسیون و احیاء می شود اگر بخواهیم واکنش مورد نظر را در جهت تصحیح انجام شود باید از برق D.C استفاده کنیم اثرهای متعددی در کاتد،آند، و الکترولیت به وجود می آیند که همه آنها خود به خود و با هم همزمان هستند و سیستم در تمام مدت در حالت تعادل می ماند مثل الکترولیزنمک با آند حل شونده یا الکترولیز نمک با آندهای غیر محلول یا الکترولیز اسید با آند غیر محلول…

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود