پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر

پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر

پاورپوینت دارای 10 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 10
حجم 1685 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


طرح مرمت و احیاء

مقدمه (بخش شناخت بنا)

شناخت سرای وزیر

‌ تاریخچه سرای وزیر

پلان طبقه همکف

پلان طبقه اول

نما-مقطع غربی

نما-مقطع شمالی

بخشی از متن پاورپوینت :


‌ تاریخچه سرای وزیر
این سرا روبروی در خاوری قیصریه واقع شده و با سرای شاه و سعادت فاصله زیادی  ندارد دربزرگ آن در طرف غرب است و در محوطه وسط بازارچه وزیر روبروی قیصریه واقع شده. در دیگری در جانب جنوب بازارچه وزیر دارد و متروک است و هیچ وقت باز نمی‌شود. این سرا نیز دارای حیاطی وسیع و بنایی دو طبقه و حجرات و انبارهای متعدد است. قسمت غربی آن محوطه سرپوشیده‌ای است که در ضلع شمالی و جنوبی آن دارای حجرات دوطبقه و ساختمان ظریفی است. این سرا هم اگرچه در ردیف دوم قرار دارد اما پیش از جنگ بین‌المللی اول و وائر و عاصر بود اما اکنون 10 ، 15 تن بازرگان در آنجا هستند و اکثر حجرات و انبارهای آن دست تجار و مورد استفاده می‌باشد.
در زمان ناصرالدین‌شاه و صدارت امیرکبیر و به انتخاب او حکام انتخاب می‌شدند، در سال 1304 الله ‌قلی ‌میرزای ایلخانی حاکم قزوین بود محمدباقرخان سعدالسلطنه از طرف او حکومت می‌کرد.(1306) – (باقرخان سعدالسلطنه در سال 1310 حکومت می‌کرد.)
سعدالسلطنه کاروانسرای بزرگ سعادت که ظاهراً محل کاخ سعادت‌آباد که از کاخهای معروف صفویه بوده است و بعد از انقراض این سلسله ویران گردیده بود و مرکز زباله شده بود، دستور داد تا تمیز کنند و در زمین آن هفت دستگاه کاروانسرا و یک قیصریه و یک بازارچه‌ی سرپوشیده و یک حمام بنا کرد. آن کاروانسراها که به هم ارتباط دارند به سعدیه موسوم کرد…


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود