پاورپوینت چالش های حقوقی و ثبتی نوسازی بافتهای فرسوده

پاورپوینت چالش های حقوقی و ثبتی نوسازی بافتهای فرسوده

پاورپوینت چالش های حقوقی و ثبتی نوسازی بافتهای فرسوده دارای 21 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 21
حجم 948 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


مقدمه
موانع حقوقی نوسازی بافتهای فرسوده
آسیب شناسی رژیم حقوقی نوسازی بافتهای فرسوده
قوانین ساختاری نوسازی بافتهای فرسوده
قانون تملک سال 1339 و لایحه قانونی تملک سال 1358 شورای انقلاب
باغ نیاوران (مجموعه فرهنگی- تاریخی) تهران
باغ دولت آباد یزد
باغ فین کاشان

 

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه

یکی از موانع مهم در مسیر نوسازی بافتهای فرسوده چالش های حقوقی و ثبتی است که در این مسیر پیش روی مجریان و متولیان نوسازی بافتهای مذکور قرار دارد. 
حوزه اول مربوط به موانع و مشکلات حقوقی نوسازی بافتهای فرسوده است که متأسفانه تاکنون به طور کلی از دید مراجع قانونگذاری (به معنی اعم) مغفول مانده است. 
حوزه دوم نیز مربوط به قوانین و مقررات نوسازی بافتهای فرسوده است که علی رغم وجود قوانین و مصوبات عدیده هنوز هم از نواقص و اشکالات اساسی رنج می برد. 
بی تردید انجام هر فعالیت اجتماعی در جوامع بشری امروزه نیازمند تمهید سازوکارهای حقوقی لازم برای آن است. مقوله نوسازی بافتهای فرسوده نیز به لحاظ ارتباط مستقیم آن با حقوق مردم نیازمند سازوکار حقوقی جامع و کار آمدی است که بدون وجود آن امکان عملی و اجرایی نوسازی بافتهای فرسوده محقق نخواهد شد. در کشور ما مراجع قانونگذاری و تصمیم گیران این عرصه قوانین و مقرراتی را در خصوص نوسازی بافت های فرسوده وضع نموده اند اما با توجه به گستره و ابعاد وسیع و متنوع مقوله نوسازی بافت های فرسوده به نظر می رسد نوسازی بافتهای فرسوده کماکان فاقد رژیم و نظام حقوقی منسجم است. همین امر موجب شده تا نوسازی بافتهای فرسوده از دیر باز با چالش های حقوقی و ثبتی جدی مواجه گردد. موضوع مقاله حاضر بررسی و تبیین این چالش هاست.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود